بسته بندی

نکات مهم در بسته بندی لوازم اداری
ستاره دهید

نکات مهم در بسته بندی لوازم اداری :

با توجه به کمبود وقت در شرکت های باربری جهت جابجایی و نقل مکان به مکانی جدید، سرعت یکی از شاخصه های مهم در جابجایی به شمار می رود. از این رو بسته بندی صحیح مهم ترین عامل ایجاد سرعت در جابجایی می شود. چنانچه این کار اشتباه انجام شود ممکن است مشکلات زیادی ایجاد کند و مدت زمان جابجایی را بسیار بالا ببرد.

ممکن است برخی تصور داشته باشند که جابجایی لوازم اداری شرکت ها از جابجایی اثاثیه منزل راحت تر باشد ولی در واقعیت ماجرا بر عکس است و باید فاکتور های زیادی از جمله کمبود زمان، حجیم بودن وسایل، وجود وسایل سنگین مانند سرور ها، گاو صندوق ها و… ، فضای اتاق ها و محیط کار و … را در نظر گرفت.

یکی از مشکلاتی که در حین جابجایی وسایل شرکت ها اتفاق میفتد جابجا شدن وسایل یک بخش با بخشی دیگر است. از آنجایی که در محیط های کاری هر بخش ابزار و وسایل مخصوص خود را دارد باید در حین بسته بندی لوازم را دسته بندی و هر کدام را بر طبق محیط مربوط به خود بسته بندی نمود تا از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری کرد.

بدلیل حجیم بودن و سنگین بودن وسایل و تجهیزات ، انتخاب نوع و جنس و اندازه کارتن ها و جعبه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

علامت گذاری و شماره گذاری جعبه ها و کارتن ها قبل از بارگیری جهت چینش سریعتر نیز از جمله نکاتی است که باید حتما انجام شود تا از هدر رفتن زمان جلوگیری شود.